Düğün fotoğrafçılığı son yılların en popüler mesleklerinden biri oldu. Evlenecek çiftler eskiden düğün günü fotoğraf stüdyolarına gidip orada montajla manzara yapılmış fotoğraflar yaptırırdı. Şimdi bu durum çok değişti. Artık çiftler, daha doğal ve güzel fotoğraflar çektirmek için farklı mekanlar tercih ediyor ve burada çekim yaptırıyorlar.

İstanbul’da yaşıyorsanız ya da İstanbul’da düğün fotoğrafı çekimi yaptırmak istiyorsanız şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz çünkü İstanbul, mekân açısından hayli zengin bir şehir. İstanbul’un neredeyse her köşesinde çekim yapmak mümkün.

Düğün fotoğrafı için mekân arıyorsanız öncelikle kapalı alanda mı yoksa açık alanda mı çekim yaptırmak istiyorsunuz öncelikle buna karar vermelisiniz. En güzel fotoğraflar açık alanda çekilir çünkü açık alanda çalışmak daha kolaydır ve farklı açılardan, mesafelerden fotoğraf çekimi yapmak daha kolay olur.

Yıldız Parkı, açık alanda çekim yapabileceğiniz mekânlardan birisi üstelik çekim yapmak için herhangi bir izne ya da ücret ödemenize de gerek yok. Beşiktaş’ta yer alan ve ulaşımı da kolay olan parkın içinde doğayla iç içe güzel bir fotoğraf çekimi yaptırabilirsiniz.

Rahmi Koç Müzesi, farklı fotoğraflar çektirmek isteyenler için ideal bir mekan. Müzenin bahçesinde Fenerbahçe Vapuru, Moda Tramvayı, uçak, Atlı Tramvay gibi üniteler var. Buraların içine girip fotoğraf çektirebilirsiniz. Rahmi Koç Müzesi için 500 TL ücret ödemeniz gerekiyor. Önceden rezervasyon yaptırmanıza ya da izin almanıza gerek yok.

Atatürk Arboretumu, İstanbul’da açık alanda çekim yapabileceğiniz en güzel yerlerin başında geliyor. Sarıyer, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi içinde yer alan yer çok güzel tasarlanmış bir doğal alan. İçerisinde göller, ağaçlar bulunuyor. Atatürk Arboretumu’nda çekim yaptırmak için 450 TL ücret ödemeniz gerekiyor.

Haydarpaşa Garı, tarihi bir alanda çekim yaptırmak isteyenler için oldukça güzel bir yer. Tarihi yapısı, manzarası ve konumu nedeniyle sık sık tercih ediliyor. Anadolu yakasında düğün yapacaksanız fotoğraf çekimi için buraya kolayca ulaşabilirsiniz. Haydarpaşa Garı’nda fotoğraf çektirmek ücretli. Hafta içi düğün davetiyenizi de yanınıza alarak Yolcu İşleri Müdürlüğü’ne başvurmanız ve ödeme yapmanız gerekiyor. Çekim gününde ise gidip birbirinden güzel fotoğraflar çektirebilirsiniz.

Ekstra Bilgiler ; 2018 Çekim Yerleri ve Fiyatları (Güncellenmiştir)

HAYDARPAŞA GARI ; 450 TL (Tadilat var Kapalı)
BÜYÜK LONDRA OTELİ ; 2 saat 500 TL
RAHMİ KOÇ MÜZESİ ; 500 TL
SIRKECI TREN GARI ; 400 TL
ADİLE SULTAN KASRI ; 500 TL (1 saatlik)
ADİLE SULTAN SARAYI ; 1500 euro + kdv
HİDV KASRI ; 1600 TL
MALTA KÖŞKÜ ; 1500 TL
SARI KÖŞK ; 1500 TL
BEYAZ KÖŞK ; 1500 TL
PEMBE KÖŞK ; 1500 TL
ÇADIR KÖŞK ; 1500 TL
KÜÇÜK ÇAMLICA KÖŞKÜ ; 1500 TL
Kibrithane : 300₺ (2 Saatlik Karma Çekim)

Milli Saraylar’a bağlı Kasrlar; Aynalıkavak Kasrı, Beykoz Kasrı, Florya Atatürk Deniz Köşkü, Ihlamur Kasrları, Küçüksu Kasrı, Maslak Kasrları, Yalova Atatürk Köşkleri, Dolmabahçe Sarayi, Beylerbeyi Sarayı, Yıldız Sarayı (Şale) ; 500 TL
ATATÜRK ARBORETUMU ; 475 TL
Beykoz Kundura Fabrikası ; 3 SAAT 1000 TL
Bosphorus Palace Otel ; 1500 TL

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]