Artık kendinize bir takvim oluşturmanın zamanı geldi. İlgi odağında olacağınız büyük güne hazırlanmak için vaktinizi çok iyi değerlendirmelisiniz. Düğüne aylar kala  yapmanız gerekenleri başlıklar halinde ayırıp bir program yapmalı, düğün organizasyonu için sıkışmadan yavaş yavaş uygulamaya koymalısınız. Hadi Başlayalım 🙂

90 Gün Kala

Düğününüze 90 gün kaldıysa zaman kaybetmeden davetiye modelinize ve bastıracağınız adede karar vermeniz iyi olacaktır. Eğer çalışıyorsanız iş yerinize muhtemel evlilik tarihinizi ve balayınızı bildirmeniz izin günlerinizin ayarlanmasında ve çıkabilecek aksiliklerin de önüne geçmiş olacağınız anlamına gelir. Düşünceleriniz arasında Düğün gecenizde davetlileri büyüleyecek bir dans şovu yapma planı varsa bir dans kursuna kayıt olup çalışmalara başlamanız iyi olacaktır. En önemli konulardan biri olan Düğün pastanıza da karar verip siparişinizi ve tarihinizi bildirmeniz olacaktır. Unutmayın iyi pastacılar siparişlerini aylar öncesinden almaya başlar. Düğün gecenizde çalacak müziklere karar vermeniz, anlaşılır bir liste oluşturmanız ayrıca o gece çalmasını kesinlikle istemediğiniz müzik türleri ve parçaları listeye not edip öncesinde anlaştığınız müzisyen ya da müzisyenlere teslim etmeniz o gece işlerinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Şile Kumsal Fotoğraf Çekimleri, Save The Date, Düğün Hikayesi, Trash The Dress

60 Gün Kala

Düğüne 60 gün kaldıysa “Yapılması Gerekenler” listesinin en başına davetiyelerin dağıtımını koymalısınız. Davetiyelerin gideceği adreslerin tam ve doğru olduğundan emin olup göndermeye başlamanız yada sizin dağıtmaya başlamanız yerinde olacaktır. Gelin ayakkabınızı hala almadınız mı? Hemen alın ve hem gelinlik provalarınıza hem de dans derslerinize götürmeye başlayın. Balayı planlarınız için artık son kararlarınızı verin ve balayınızda ihtiyacınız olacaklar için alışverişe çıkın. Pasaport, vize, harç gibi işlemlerinizi de bir kere daha gözden geçirin. Evlilik için gerekli olan kan testlerinizi yaptırın. Düğün fotoğrafçınızla son detayları konuşun. Beyaz eşya kampanyalarını takip edin, bazı temel ihtiyaçlarınızı çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Çiçekçinizle bütün detayları görüşün, gelin buketinizin istediğiniz gibi olduğundan emin olun.

30 Gün Kala

Davetiye gönderdiğiniz kişileri arayarak gelip gelemeyeceklerini netleştirin ve düğün mekanınıza net bir sayı verin. Düğüne şehir dışından katılacaklar varsa konaklamaları için gerekli organizasyonu yapın. Nikah şahitlerinize haber verin ve düğünde bulunup bulunamayacaklarını teyit edin. Düğün pastanızın siparişini konfirme edin. Gelinlik provalarınızı sıklaştırın. Balayınızda ihtiyacınız olacaklar için alışveriş işini tamamlayın. Ellerinizin güzelliğine ve bakımına düzenli olarak dikkat etmeye başlayın. Sağlığınızla ilgili bir sorun yaşamamak için jinekoloğunuzla görüşün.

Günler Kala

Kına gecesi ya da bekarlığa veda partisi gibi organizasyonlarınızı gerçekleştirip biraz stres atın. Fotoğrafçınız ve müzik organizasyon ekibinizi arayın her şeyin istediğiniz gibi olması için tüm detayların üzerinden geçin. Düğün mekanınızı arayın ve her şeyin yolunda olduğunu teyit edin. Eğer düğünden hemen sonra balayına çıkacaksınız eksiksiz bir balayı valizi hazırlayın ve bir köşeye koyun. Düğününüzde detaylarla ilgilenecek bir arkadaşınızı bilgilendirin. Düğün gecesi alacağınız değerli hediyeleri vakit kaybetmeden koymak için bankadan bir kasa temin edin. Araba kiralama şirketini arayıp düğün günü alınacağınız ve gideceğiniz güzergahları ve saatlerini bildirin. Kuaför ve makyaj randevularınızı ayarlayın.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]