Düğün günü öncesi hazırlık süreci her açıdan yıpratıcıdır. Kalabalık bir davetli grubuna ev sahipliği yapacak olan gelin ve damat, hiçbir aksaklık yaşanmaması için olağanüstü çaba sarf eder. Bu aşamada işin başında alınacak tedbirler; eksiksiz, keyifli, samimi ve güzel anılarla süslenen bir düğün töreni yaşanması için önemlidir. Düğün gününde gerekli 15 şeye hep birlikte göz atalım.

 1- Samimi Bir Dosta Görev Yetkisi Verin!

Hazırlık sürecine eşlik etmiş yakın bir dost ya da akraba, düğün günü sizin adınıza yetkili olarak karar verebilmelidir. Özellikle pratik düşünen ve iş bitirici bir çift bu iş için biçilmiş kaftandır.

 2- Sakin Kalmaya Odaklanın…

Pek çok detayın aynı gün içinde kontrol altına alınması gereken düğün gününde sakin kalmaya odaklanmak pek çok gereksiz detayı görmezden gelmenize yarar.

Düğün Fotoğrafçısı İstanbul

Düğün, Nişan ve Ürün Fotoğrafçısı

 3- Tüm Detayları Önceden Planlayın!

Bu aşamada profesyonel ve kurumsal hizmetleriyle tanınan bir organizasyon firması sizi en iyi şekilde destekler. Yakın çevrenizden tavsiye alarak çalışacağınız kişiler, omuzlarınıza binen yükü sizinle paylaşacaktır.

 4- After Party Hazırlıkları Tamam mı?

Nikahtan sonra bir yemek ya da after party olacaksa detaylı bir planlama yapmak gerekir. Kıyafetten müziğe, ikramdan fotoğrafçıya kadar her detay önceden belirlenerek hazırlıklar tamamlanabilir.

 5- To Do List Sizi Sürprizlerden Korur!

Düğün tarihi yaklaştıkça yapmanız gerekenler gözünüzü korkutmaya mı başladı? O zaman bir to do list hazırlayarak ve bunu dökerek yapmanız gerekenleri tek tek takip edebilirsiniz.

 6- Dans Müziğini Seçtiniz mi?

İlk dans her şeyden önemlidir. Müstakbel eşinizle beraber yapacağınız dansın müziğini seçerek görevli DJ’e teslim etmelisiniz. Seçimi bir profesyonele bıraktıysanız o zaman anın tadını çıkartmaya odaklanabilirsiniz.

Düğün Fotoğrafçısı İstanbul

Düğün, Nişan ve Save The Date Fotoğrafçısı

 7- Yanınızda Atıştırmalık Taşıyın!

Yoğun bir güne hafif bir kahvaltı ile başladıysanız yanınıza alacağınız atıştırmalıklar düşen kan şekerinizin dengeye gelmesini sağlayabilir.

 8- Hatıra Fotoğrafı için Bir Alan Belirleyin…

Gelin ve damatla hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenler için belirlenecek alana sizi anlatan özel sürprizler yerleştirebilirsiniz.

 9- Kendinize Zaman Ayrın!

Düğüne sayılı gün ve saatler kala kendinizi şımartmak için birkaç randevu alabilir ve son aile yemeği için özel bir restoran seçebilirsiniz.

 10- Anı Defteriniz Hazır mı?

Anı defteri bu özel güne dair anıları bir ömür boyu saklamanıza imkan verir. Düğün mekanında tercih edilen temaya uygun bir defter en büyük yardımcınız olacaktır.

 11- Yanınızda İlaç Deposu Bulundurun!

Özellikle ağrı kesici ve yara bandı koyacağınız bir acil durum çantası hayatınızı kurtaracak güce sahiptir.

 12- Takı Çantası

Davetlilerin size vermek istedikleri hediyeleri saklayacak küçük bir çantayı, düğün sonuna kadar sevdiğiniz bir yakınınıza emanet edebilirsiniz.

 13- Saç ve Makyaj Tercihi

Saç ve makyaj tercihinizi düğünden en az birkaç gün önce deneyerek en doğru kararı verebilirsiniz.

 14- Şarj Cihazı veya Power Bank

Teknoloji mağduru olmak istemiyorsanız yanınızda mutlaka şarj cihazı veya power bank bulundurun.

 15- Yedek Ayakkabınızı Seçin!

Düğün esnasında ya da sonrasında yedek ayakkabıya ihtiyaç duyabileceğinizi unutmayın ve kendinize küçük bir çanta hazırlayın.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]